českyDeutschEnglish
Infocentrum: +420 415 621 102  Infocentrum: +420 415 621 102

Mezi sopkami českého středohoří

Mezi sopkami českého středohoří

Délka trasy: 43 km

Popis trasy:

  • Louny - Dobroměřice - Stříbrník - Raná - Milá - Bělušice - Bedřichův Světec - Skršín - Žichov - Jablonec - Mnichov - Oblík - Červený vrch - Dobroměřice - Louny

 

Louny

Možnost koupání v krytém bazénu, na SZ okraji města je také koupaliště. Ve městě je ke shlédnoutí Žatecká brána, městské hradby a rekonstruované bašty, novorenesanční radnice z let 1886 - 1887 a také dům Sokolů z Mor, dnes muzeum.

Červený vrch (Stříbrník)

Na kopci (275 m n.m.) nad městem Louny stojí dřevěná rozhledna (12 m vysoká) z roku 1911, tzv. Frotzelova rozhledna. Její součástí je Ejemova chata, která slouží jako místo pro občerstvení. Přístup do věže je možný.

Frotzlova rozhledna

tel.: +420 733 184 750
e-mail: cervenak.rozhledna@gmail.cz
www.cervenak-rozhledna.cz

Otevírací doba: duben - říjen

   SO, NE, st. svátky  10:00 - 18:00

 

Raná

Nápadný čedičový vrch (457 m n. m.), který je z části již od roku 1951 chráněnou lokalitou, dnes jako národní přírodní rezervace. Lokalita je též známa tradicí sportovního létání, dnes především na rogalech a paraglidech.

Písečný vrch

Zajímavý vrch (318 m n. m.), bývalá sopka - starý kráter mj. vyplňují i kaolinické písky odkryté někdejší těžbou v lomech.

Libčeves

Rozprostírá se východně od vsi Jablonec. Je zde tvrz ze 14. století přestavěna v roce 1607 na renesanční zámek, dnes však již chátrající. Dále je možno vidět románský kostel sv. Jana Křtitele a jižně keltské pohřebiště, z okolí pochází několik nálezů z doby bronzové.

Euroregion Krušnohoří

Kalendář akcí

Podcast Okouzleni městem nejen o Zdeňku Sýkorovi a Miroslavu Melenovi
Podcast nejen o kopcích
Pocta Janu Jírovi
Brána do Čech - propagační a mediální kampaň Ústeckého krajeDolní Poohří - logoJednotná klasifikace turistických informačních center ČRturistika.cz - Turisté a cestovatelé píší o cestování, vkládají tipy na výlety, cestopisy, fotky, hrady a zámky, trasy. Dále zde ...

Automatický překlad