českyDeutschEnglish
Infocentrum: +420 415 621 102  Infocentrum: +420 415 621 102

Louny - Žatec

Louny - ŽatecLouny - Žatec

Délka trasy: 30 km

Popis trasy:

  • Louny - Březno - Postoloprty - Bitozeves - Nehasice - Minice - Staňkovice - Žatec

 

Louny

Možnost koupání v krytém bazénu, na SZ okraji města je také koupaliště. Ve městě je ke shlédnoutí Žatecká brána, městské hradby a rekonstruované bašty, novorenesanční radnice z let 1886 - 1887 a také dům Sokolů z Mor, dnes muzeum.

Postoloprty

K vidění je zde barokně přestavěný zámek z roku 1611, s klasicistní bránou s hospodářskými objekty z 18. století. Možnost koupání v krytém bazéně.

Bitozeves

První zmínka o vsi pochází z roku 1318. Lze zde vidět sýpku z roku 1691, která byla postavena na základech původní tvrze v r. 1405 a Kostel sv. Michaela ze 14. století.

Tatinná

Ves je prvně zmiňovaná roku 1378. V obci se nachází kaplička a ruiny bývalé trvze přestavěné na sýpku.

Žatec

Možnost koupání v krytém bazénu i na koupališti. Ve městě je možno navštívit tři muzea - Homolupulů, Regionální a Chmelařské. Na začátku září se ve městě konají tradiční žatecké slavnosti chmele.

Euroregion Krušnohoří

Kalendář akcí

Podcast Okouzleni městem nejen o Zdeňku Sýkorovi a Miroslavu Melenovi
Podcast nejen o kopcích
Pocta Janu Jírovi
Brána do Čech - propagační a mediální kampaň Ústeckého krajeDolní Poohří - logoJednotná klasifikace turistických informačních center ČRturistika.cz - Turisté a cestovatelé píší o cestování, vkládají tipy na výlety, cestopisy, fotky, hrady a zámky, trasy. Dále zde ...

Automatický překlad