českyDeutschEnglish
Infocentrum: +420 415 621 102  Infocentrum: +420 415 621 102

Louny - Žatec

Louny - ŽatecLouny - Žatec

Délka trasy: 30 km

Popis trasy:

  • Louny - Březno - Postoloprty - Bitozeves - Nehasice - Minice - Staňkovice - Žatec

 

Louny

Možnost koupání v krytém bazénu, na SZ okraji města je také koupaliště. Ve městě je ke shlédnoutí Žatecká brána, městské hradby a rekonstruované bašty, novorenesanční radnice z let 1886 - 1887 a také dům Sokolů z Mor, dnes muzeum.

Postoloprty

K vidění je zde barokně přestavěný zámek z roku 1611, s klasicistní bránou s hospodářskými objekty z 18. století. Možnost koupání v krytém bazéně.

Bitozeves

První zmínka o vsi pochází z roku 1318. Lze zde vidět sýpku z roku 1691, která byla postavena na základech původní tvrze v r. 1405 a Kostel sv. Michaela ze 14. století.

Tatinná

Ves je prvně zmiňovaná roku 1378. V obci se nachází kaplička a ruiny bývalé trvze přestavěné na sýpku.

Žatec

Možnost koupání v krytém bazénu i na koupališti. Ve městě je možno navštívit tři muzea - Homolupulů, Regionální a Chmelařské. Na začátku září se ve městě konají tradiční žatecké slavnosti chmele.

Kalendář akcí

Vložit akci do kalendáře

Aktuality

Lounské farmářské trhy

celoroční rozpis

Veřejná sbírka na obnovení pomníku T.G.Masaryka

Od 1. dubna - 31. prosince 2017 v infocentru Louny.

Webkamera Louny

Webkamera Louny, Hotel Caramell
Brána do Čech - propagační a mediální kampaň Ústeckého krajeDolní Poohří - logoJak používat 4K kartuJednotná klasifikace turistických informačních center ČRturistika.cz - Turisté a cestovatelé píší o cestování, vkládají tipy na výlety, cestopisy, fotky, hrady a zámky, trasy. Dále zde ...

Automatický překlad