českyDeutschEnglish
Infocentrum: +420 415 621 102  Infocentrum: +420 415 621 102

Louny - Libochovice (podél toku Ohře)

Louny - Libochovice (podél toku Ohře)

Délka trasy: 60 km

Popis trasy:

  • Louny - Lužerady - Vršovice - Černčice - Počedělice - Slavětín - Peruc - Horka - Poplze - Kostelec nad Ohří - Budyně nad Ohří - Písty - Doksany - Brozany nad Ohří - Hostěnice - Žabovřesky nad Ohří - Libochovice

 

Louny

Možnost koupání v krytém bazénu, na SZ okraji města je také koupaliště. Ve městě je ke shlédnoutí Žatecká brána, městské hradby a rekonstruované bašty, novorenesanční radnice z let 1886 - 1887 a také dům Sokolů z Mor, dnes muzeum.

Krásná vyhlídka

Výhled na České středohoří, oblíbené výletní místo Svatopluka Čecha.

Šebín

Zbytky hradu známého již před rokem 1350, v 15. stol. již zpustlý.

Myslivna

Přírodní rezervace JZ od Poplze. Přírodní rezervace na pravém břehu Malé Ohře západně od Kostelce nad Ohří. Jedná se o jeden z posledních zbytků lužního lesa s olšemi, topoly, vrbami, duby, jasany a javory. V bývalé myslivně býval za první republiky penzion, který byl vyhledáván činiteli z oblasti kultury.

Budyně nad Ohří

ve městě najdeme původně gotický vodní hrad. Při jeho prohlídce nás jistě nadchnou zajímavé nástěnné malby ze 16. století ve Zlatém sále, Jandovo přírodovědné muzeum se sbírkami přírodnin a alchymistická dílna. Mezi nejznámější exponáty patří tzv. Budyňský drak, ve skutečnosti vycpaný krokodýl z roku 1518 (jedná se o nejstarší zoologický vycpaný preparát ve střední Evropě).

Brozany nad Ohří

Renesanční tvrz ze 16. století, poblíž stojí renesanční mlýn čp. 75 s mansardovou střechou - kulturní památka. Dále je zde k vidění románský kostel sv. Gotharda ze 13. století přestavěný goticky a v 16. století renesančně.

Libochovice

Město v malebné krajině dolního Poohří lemované romantickými kopci Českého středohoří. Je zde k vidění Libochovický zámek, ležící uprostřed města, patří ke skvostům raně barokní architektury severozápadních Čech. Na zámku je umístěna klasická interiérová expozice, představující průřez jednotlivými historickými slohy a styly od pozdní renesance přes baroko až po styly 19. století. Instalace obsahuje bohaté sbírky porcelánu, kolekce vzácných nástěnných tapiserií a obrazů. Při zámku se nalézá rozsáhlý park, skládající se z francouzské zahrady s pravidelně tvarovanými dřevinami a z přírodně krajinářského parku s mnoha dendrologickými zajímavostmi.

 

Euroregion Krušnohoří

Kalendář akcí

Podcast Okouzleni městem nejen o Zdeňku Sýkorovi a Miroslavu Melenovi
Podcast nejen o kopcích
Pocta Janu Jírovi
Brána do Čech - propagační a mediální kampaň Ústeckého krajeDolní Poohří - logoJednotná klasifikace turistických informačních center ČRturistika.cz - Turisté a cestovatelé píší o cestování, vkládají tipy na výlety, cestopisy, fotky, hrady a zámky, trasy. Dále zde ...

Automatický překlad