českyDeutschEnglish
Infocentrum: +420 415 621 102  Infocentrum: +420 415 621 102

Louny - Křivoklát

Louny - KřivoklátLouny - Křivoklát

Délka trasy: 59 km

Popis trasy:

  • Louny - Cítoliby - Líšťany - Senkov - Kocanda - Ročov - Třeboc - Hředle - Mutějovice - Krupá - Krušovice - Řevničov - Městečko - Křivoklát

 

Louny

Možnost koupání v krytém bazénu, na SZ okraji města je také koupaliště. Ve městě je ke shlédnoutí Žatecká brána, městské hradby a rekonstruované bašty, novorenesanční radnice z let 1886 - 1887 a také dům Sokolů z Mor, dnes muzeum.

Cítoliby

Dominantou obce je kostel svatého Jakuba Většího. Interiér kostela je vyzdoben plastikami Matyáše Bernarda Brauna a oltářními obrazy, které namaloval Václav Vavřinec Reiner. V jihozápadní části obce stojí trojkřídlý zámek. Z původního souboru 44 barokních kamenných platik se jich dodnes dochovalo už jen několik, nejstarší z nich je sloup Nejsvětější Trojice z roku 1680.

Ročov

V Horním Ročově v parku stojí barokní pískovcová socha madony z roku 1713. Výklenková barokní kaple sv. Vojtěcha z 18. století, která se nachází při vjezdu do obce směrem od Loun. V Dolním Ročově pak stojí klášter Nanebevzetí Panny Marie náležící řádu Augustiánů.

Hředle

Archeologické nálezy, staré zemědělské nástroje, chmelové známky, zachovalý věžní hodinový stroj, ale i dokumenty z období komunismu jsou k vidění v expozici venkovského muzea ve Hředlích na návsi, poblíž kostela Všech Svatých.

Mutějovice

Navštivte Poddžbánský minipivovar, ve kterém se vaří pivo dle originální receptury a restauraci s tradiční domácí českou kuchyní.

Krušovice

Krušovický pivovar nabízí procházku svou historií, která sahá až do roku 1548. Při prohlídce jednotlivých provozů získáte informace o výrobě mladiny na varně, hlavním kvašení a dokvašování v CK tancích, filtraci a stáčení ve stáčírně. Na konci prohlídky si budete moci užít ochutnávku piv s krušovickou korunkou, které si cenil už císař Rudolf II. Pivovarská prodejna nabízí široký sortiment pivních dárečků a místních piv. Zpestřením sortimentu je i pivní kosmetika.

Křivoklát

Hrad Křivoklát se nachází na území městyse Křivoklát a jedná se o jeden z nejstarších a nejvýznamnějších středověkých hradů českých knížat a králů. Nejprve byl využíván jako lovecký hrad knížat a králů. Uvnitř hradu je řada cenných, pozdně goticky upravených prostor, přičemž především kaple s dochovaným pozdně gotickým malovaným oltářem patří k nejvýznamnějším gotickým prostorům u nás. Své jméno hrad Křivoklát získal snad podle křivých základů nebo nízkých křivých stromů, tzv. klátů.
V obci můžete navštívit také muzeum motocyklů, které vystavuje kompletní řadu cestovních sériově vyráběných motocyklů zn. Jawa a ČZ vyráběných od roku 1929, resp. 1932 do roku 1953 a také ukázky motocyklů těchto značek vyráběných později, skutry ČZ, motocykly Praga, mopedy Stadion, motocykly Pionýr a další.

Euroregion Krušnohoří

Kalendář akcí

Podcast Okouzleni městem nejen o Zdeňku Sýkorovi a Miroslavu Melenovi
Podcast nejen o kopcích
Pocta Janu Jírovi
Brána do Čech - propagační a mediální kampaň Ústeckého krajeDolní Poohří - logoJednotná klasifikace turistických informačních center ČRturistika.cz - Turisté a cestovatelé píší o cestování, vkládají tipy na výlety, cestopisy, fotky, hrady a zámky, trasy. Dále zde ...

Automatický překlad