českyDeutschEnglish
Infocentrum: +420 415 621 102  Infocentrum: +420 415 621 102

Archeologický skanzen Březno u Loun

Archeologický skanzen Březno u LounArcheologický skanzen Březno u Loun

Adresa: Březno u Postoloprt

Mobil: +420 771 125 716

E-mail: skanzen@muzeumlouny.cz
WWW: www.archeoskanzenbrezno.cz

Typ: Muzeum
Poloha: Region Louny
GPS: 50°21'24.86"N, 13°44'17.17"E

Tento skanzen vznikl jako součást výzkumného programu, který navázal na výsledky velkoplošného archeologického výzkumu, prováděného na této lokalitě v průběhu padesátých až sedmdesátých let dr. I. Pleinerovou, pracovnicí Archeologického ústavu v Praze.

Místo výzkumu se v r. 1981 změnilo na stanoviště experimentální archeologie, podobné těm, která pracují v Dánsku, Anglii, Německu, Polsku, Francii atd. Stavby ve skanzenu byly budovány na základě archeologickým průzkumem odkrytých půdorysů. Byly používány stejné druhy dřeva jako v dávné minulosti, opracovávané nástroji, vyrobenými podle původních typů, známých z archeologických nálezů. Pracovní postupy byly voleny tak, aby se co nejvíce přibližovaly podmínkám v minulosti. V rámci experimentu byly prováděny pokusné výpaly keramiky v replice hrnčířské pece, probíhal výzkum trvanlivosti a klíčivosti obilí uloženého dlouhodobě v zásobních jamách. V obytných objektech byly zkoumány podmínky bydlení v letním i zimním období.

V archeologickém skanzenu se lze s výsledky těchto experimentů seznámit a nahlédnout tak do způsobu života našich dávných předků.

 

Otevírací doba:

leden   - únor    zavřeno
březen - duben ÚT - NE  09:00 - 16:00
květen - září ÚT - NE  09:00 - 17:00
říjen    - prosinec ÚT - NE  09:00 - 16:00

 

Mapa

Euroregion Krušnohoří

Kalendář akcí

Podcast Okouzleni městem nejen o Zdeňku Sýkorovi a Miroslavu Melenovi
Podcast nejen o kopcích
Pocta Janu Jírovi
Brána do Čech - propagační a mediální kampaň Ústeckého krajeDolní Poohří - logoJednotná klasifikace turistických informačních center ČRturistika.cz - Turisté a cestovatelé píší o cestování, vkládají tipy na výlety, cestopisy, fotky, hrady a zámky, trasy. Dále zde ...

Automatický překlad