českyDeutschEnglish
Infocentrum: +420 415 621 102  Infocentrum: +420 415 621 102

Louny – Libochovice

Louny – Libochovice

Délka trasy: 22 km

Popis trasy:

  • Louny - Černčice - Obora - Počedělice - Orasice - Koštice - Křesín - Dubany - Libochovice

Louny

Možnost koupání v krytém bazénu, na SZ okraji města je také koupaliště. Ve městě je ke shlédnoutí Žatecká brána, městské hradby a rekonstruované bašty, novorenesanční radnice z let 1886 - 1887 a také dům Sokolů z Mor, dnes muzeum.

Koštice

Vidět zde můžete např. Kostel sv. Antonína Paduánského, pozdně barokní stavbu z roku 1752 nebo Sochu svatého Jana Nepomuckého z roku 1729 s plastikou královny Žofie, manželky Václava IV.,  sokl či sloup se sochou svatého Vavřince a také mlýn. První údaj o koštickém mlýně na ostrově u Ohře je z r. 1574, ale je pravděpodobně ještě starší. Na přelomu 19. a 20. století byl mlýn modernizován a byla k němu přistavěna nová obytná část. Zajímavostí je také rodinná farma "Karfíkův Dvůr", která nabízí kromě zpracování různých druhů ovoce na ušlechtilé pálenky lahodných chutí a vůní také půjčovnu jízdních kol a lodí a také hiporehabilitační, rekondiční, regenerační a masérské služby.
Okolí obce je bohaté na přírodní zajímavosti. Geologicky proslula tzv. Koštická stráň při silnici z/do Orasic – slíny a opuky s velkým množstvím zkamenělin křídového pole. Při silnici na Libochovice se poblíž železniční trati rozprostírá zamokřená louka s výskytem slanomilných rostlin a vzácných druhů hmyzu.

 

Libochovice

Město nacházející se v malebné krajině dolního Poohří lemované romantickými kopci Českéhostředohoří. Libochovický zámek leží uprostřed města na místě starší gotické tvrze, kterou nechal v letech 1560–1564 Jan z Lobkowicz přestavět zprvu na renesanční zámek. Pozdější majitel Gudakar z Dietrichštejna ho nechal v letech 1682–1690 přestavět barokně a proto nyní patří ke skvostům raně barokní architektury severozápadních Čech. Narodil se zde významný český vědec a představitel národního obrození Jan Evangelista Purkyně, jehož otec byl na zámku správcem. Je zde umístěna klasická interiérová expozice, představující průřez jednotlivými historickými slohy a styly od pozdní renesance přes baroko, až po styly 19. století. Instalace obsahuje bohaté sbírky porcelánu, kolekce vzácných nástěnných tapiserií a obrazů. Při zámku se nalézá nádherný rozsáhlý park, skládající se z francouzské zahrady s pravidelně tvarovanými dřevinami a z přírodně krajinářského parku s mnoha dendrologickými zajímavostmi.

Euroregion Krušnohoří

Kalendář akcí

Podcast Okouzleni městem nejen o Zdeňku Sýkorovi a Miroslavu Melenovi
Podcast nejen o kopcích
Pocta Janu Jírovi
Brána do Čech - propagační a mediální kampaň Ústeckého krajeDolní Poohří - logoJednotná klasifikace turistických informačních center ČRturistika.cz - Turisté a cestovatelé píší o cestování, vkládají tipy na výlety, cestopisy, fotky, hrady a zámky, trasy. Dále zde ...

Automatický překlad