českyDeutschEnglish
Infocentrum: +420 415 621 102  Infocentrum: +420 415 621 102

Studánka se zlatou kvočnou

Studánka se zlatou kvočnouStudánka se zlatou kvočnou

Až pojedete po staré kupecké stezce z Loun do Prahy a pomalu vystoupáte na Bitina, ocitnete se na Panenském Týnci, odsud pomalu sejdete až do údolí potoka ke kostelu sv. Blažeje.  Ačkoliv kostel stojí osamocen, milovníci pokladů by se v něm měli zastavit. Přímo z pod oltáře vytéká pramen se zázračnou vodou. Ta má schopnost uzdravovat všechny, kteří mají nemocné hlasivky… ale to není všem zázrakům konec! Prý jsou tady zasypané chodby do podzemí, které je plné pokladů.  O ty se stará podivný strážce -  zlatá kvočna se svými 12 kuřaty. Nezapomeňte, že o  letních nocích je ideální doba na hledání pokladů!

 

Zdroj: Pověsti a historické příběhy z Lounska (autorka: Květa Marešová)

Kalendář akcí

Vložit akci do kalendáře

Aktuality

Lounské farmářské trhy

celoroční rozpis

Uzavření kostela sv. Mikuláše v Lounech

Od středy 24.05. do neděle 28.05.2017 bude po celý den z provozních důvodů v kostele sv. Mikuláše zavřeno. Bude uzavřen interiér, i výstup na věž. Děkujeme za pochopení.

Veřejná sbírka na obnovení pomníku T.G.Masaryka

Od 1. dubna - 31. prosince 2017 v infocentru Louny.

Webkamera Louny

Webkamera Louny, Hotel Caramell
Brána do Čech - propagační a mediální kampaň Ústeckého krajeDolní Poohří - logoJak používat 4K kartuJednotná klasifikace turistických informačních center ČRturistika.cz - Turisté a cestovatelé píší o cestování, vkládají tipy na výlety, cestopisy, fotky, hrady a zámky, trasy. Dále zde ...

Automatický překlad